www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjumi dhe ndėrgjegja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: Gjumi dhe ndėrgjegja   Thu Jan 17, 2008 1:10 pm

Gjumi dhe ndėrgjegja
-Ndėrgjegja ėshtė pėrpunimi i ndijimeve,mendimeve dhe ndjenjave tona nė nivele tė ndryshme tė vetėdijes.Teoritė e hershme pėr ėndėrrimet sugjeronin se ėndėrrat janė vendi ku banojnė konfliktet tona tė pandėrgjegjshme.Teori tė sotme sugjerojnė se ėndėrrat janė shtrirje tė pėrjetimeve tona tė pėrditshme,insomnia-ėshtė paaftėsia pėr tė fjetur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
Gjumi dhe ndėrgjegja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Liman Zogaj:Engjėlli qė na fton tė zgjohemi nga gjumi letargjik

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: