www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 T E L E P AT I A

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: T E L E P AT I A   Thu Jan 17, 2008 1:12 pm

T E L E P AT I A

Telepatia ose biokomunikimi eshte njeri nga fenomenet me te njohura te psikotronikes.Fjala "telepati" rrjedh nga gjuha e vjeter greke dhe do te thote."tele"-largesi dhe "pathe"-ndjeshmeri.Telepatia eshte manifestim psikotronik,gjate te cilit vrojtohen mendimet,nga ana e nje personi tjeter,qe ne kete rast eshte pranues.Pra,telepatia eshte komunikim i dy qenieve pa kontakte fizike,pa fjale,por vetem me ane te mendimit,pavaresishte nga largesia e tyre.Aftesi te komunikimit kane te gjitha qeniet e gjalla,por ato qe e kane me te zhvilluar aftesine e emitimit te neuro-rrezeve,e kane me te theksuar kete dukuri.Vete jeta eshte e mbushur plote me raste telepatike,te cilat paraqiten ne menyre spontane,midis personave qe jane te lidhur ngushte emocionalisht dhe shpirterisht,siq jane binjaket,nena dhe femijet,motra e vellai,burri dhe gruaja etj.Komunikimi telepatik,emetimi dhe pranimi i rrezeve,paraqet fundamentin ne formimin e marrdhenieve midis prindit dhe femijes.Dashuria ne mes! te nenes dhe femijes eshte e formuar kryesishte ne parimet telepatike.Kominikimet telepatike ekzistojne me se shpeshti ne vitin e pare te jetes,kur femija nuk mund te flase e dashuria ne mes te nenes dhe femijes nuk eshte e "vetedijshme" ose funksionon i deshiruar.Esenca e telepatise eshte ne bartjen e energjise nga njeri sistem nervor ne tjetrin,siq behet bartja ne mes dy radiostacioneve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
T E L E P AT I A
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: