www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 B I O E N E R GJ I A

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: B I O E N E R GJ I A   Thu Jan 17, 2008 1:15 pm

B I O E N E R GJ I A
-Sikurse te gjitha aparetet teknike qe funksionojne duke u furnizuar me ane te energjise,me te cilen jane te lidhura,po ashtu edhe njeriu ekziston duke e sherbyer me energji universi.Ne psikologji me enrgji do te thote force,gjalleri e aktivitetit psikik.Njeriu nuk eshte i kufizuar vetem ne lekuren e vet,por me potencialin e pakufishem te rrezeve ne hapsire dhe kohe.Fjala bioenergji rrjedh nga fjalet greke -bios-jete dhe energji -pune ,veprim.Bioenergjia perdoret per sherimin e semundjeve ose lehtesimin e dhembjeve tek te semurit,me ane te furnizimit natyror me energji,pa ndihmen e medikamenteve dhe aparateve,por duke transferuar enrgjine tone personale,me ane te duarve,mbi trupin e pacientit te semure,pa e prekur ate.Aura (bioenergjia),fusha energjetike e njeriut,eshte manifestim i energjise dhe eshte i lidhur ngushte me jeten e njeriut.Pershkruhet si mjegull,qe rrethon dhe e pershkon trupin fizik dhe emiton rreze karakteristike.Gjithashtu,ekzistojne lokacione specifike ne sistemin tone energjetik per emocionet,mendimet,kujtimet dhe perjetimet tjera fizike.Pasi qe simptomet fizike jane te lidhura me ato lokacione,do te thote mund ta kuptojme natyren e semundjes.Per kete edhe studimi i aures mund te jete ure ne mes te mjeksise tradicionale dhe shkences sone psikologjike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
B I O E N E R GJ I A
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: