www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 MOTIVACIONI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: MOTIVACIONI   Thu Jan 17, 2008 1:16 pm

MOTIVACIONI

-Ajo pjesė e psikologjisė qė pėrpiqet tė shpjegojė se pse bejmė ato gjėra qė bėjmė quhet motivacion.Motivet e nxisin dhe e drejtojnė sjelljen e individit drejt nje qėllimi tė caktuar.Impulset janė forca tė brendshme qė na shtyjnė drejt kryerjes sė diqkaje.Motivet stimuluese bėjnė qė individi tė krijojė stimulimin ndijorė pėrmes bashkėveprimit me mjedisin.Nevoja pėr tė ecur pėrpara e pėr sukses ėshtė njė dėshirė pėr tė kryer diqka nė njė nivel tė lartė cilėsor.Njerėzit qė e kanė tė ulėt nevojėn pėr sukses janė tė motivuar tė shmangin dėshtimin.Njerėzit qė e kanė tė lartė motivin e suksesit priren tė zgjedhin qėllime ambicioze.Nevoja pėr pushtet pėrfshin dėshirėn pėr tė kontrolluar dhe pėr tė ushtruar ndikim.Motivi i pushtetit mundėsohet qė herėt nė jetė dhe shprehet nė lloj-lloj situatash.Nevoja pėr atashim ėshtė dėshira pėr tė kėrkuar dhe formuar lidhje me njerėz tė tjerė.Si motiv nevoja pėr atashim rritet gjatė periudhave tė ankthit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
MOTIVACIONI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: