www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Astrologjia kineze vazhdim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: Astrologjia kineze vazhdim   Thu Jan 17, 2008 1:27 pm

MAJMUNI
Gjithnjė ėshtė mirė ta kesh njė mik sikundėr jeni ju. Do t’i ndihmoni mikut atėherė kur ndihet keq ose kur ka probleme, ndėrsa nė ēdo situatė tjetėr do ta bėni tė qesh. Jeni tė pavarur dhe megjithėse adhuroni shoqėrimin me njerėzit, ju me kujdes i zgjidhni shoqėrinė dhe vendin e shoqėrimit; shpesh nė njė klub nate, rrallė nė ndonjė pab. Stili juaj i jetės frymon me argėtimin, gazin dhe shoqėrimet e kėndshme. Pėlqeni tė udhėtoni dhe tė gjurmoni vende tė reja, sikundėr edhe t’i rrėfeni aventurat tė cilat ju kanė ndodhur. Pėr shkak tė dėshirės sė pashuar pėr tė dalė, madje edhe nė ditėt e punės, shpesh edhe nė vende luksoze, do tė mund ta harxhoni energjinė dhe ta zbrazni kuletėn.

Dashuria: Lidhja monogamike pėr ju ėshtė test i vetėbesimit, sepse nuk keni mundėsi, nuk keni forcė qė t’i kundėrviheni flirtimit dhe lajkatimit. Aspekti seksual i lidhjes pėr ju ėshtė posaēėrisht i rėndėsishėm. Shprehja e dashurisė nėpėrmjet shpenzimeve tė tepruara ju shqetėson, ndėrsa me partnerin mė me kėnaqėsi shkonit nė ahengje elegante. Dėshira pėr dominim mbi tė tjerėt mund t’ju bėhet pengesė nė rrugėn e krijimit tė marrėdhėnies cilėsore dhe tė shėndoshė me partnerin.

Puna: Qetėsia dhe ndjenja pėr diplomaci ju ndihmojnė nė rrugėn e realizimit tė suksesit tė madh nė biznes. Kur i pėrvisheni punės, sikundėr njė i hipnotizuar, e kryeni deri nė detajet mė tė imėta. Asgjė nuk mund t’ju ikėn. Kur e pėrcaktoni qėllimin, bėheni shumė tė vendosur nė realizimin e tij. Shtrėngatat tė cilat bien nė rrethinėn tuaj biznesore nė njėfarė mėnyrė ju anashkalojnė.

Ngjyra: e bardhė
Kafsha: pulėbardha
Ushqimi: djathėrat
Lulja: zambaku
Pija: frapeja
Numri: 13

GJELI

Detyra juaj themelore ėshtė pėrparimi personal, ndaj kohėn tuaj tė lirė ua pėrkushtoni leximit, mėsimit ose kurseve. Interesoheni shumė pėr dukjen tuaj, ashtu qė vizitat nė sallat e fitnesit, sallonet e kozmetikės dhe qendrat sportive pėr ju janė diēka e rėndomtė. Marrėdhėniet me tė afėrmit janė harmonike dhe pa shpėrthime tė emocioneve. Jeni shumė tė pėrkushtuar ndaj familjes, jeni prindėr tė shkėlqyeshėm. Me ju ėshtė vėshtirė tė biesh nė konflikt. Mirėpo, kur ju hidhėrojnė, rreth jush fluturojnė shigjetat e helmuara.

Dashuria: Nė kėrkim tė shpirtit binjak i pėrdorni tė gjitha marifetet e joshjes. Nė dashuri jeni tė pėrkushtuar dhe besnikė, gjė qė e kėrkoni edhe nga partneri. Sinqeriteti dhe besnikėria janė shumė tė rėndėsishme. Rreziku potencial fshihet nė posesivitetin tuaj dhe mosgatishmėrinė pėr kompromise, e cila partnerin tuaj mund ta largojė nga ju.

Puna: Shkathtėsia e diskutimit dhe bindjes sė tė tjerėve mund t’ju sjellin edhe avancime, madje edhe deri te posti i drejtorit. Ia dilni mbanė me sukses nė punėn ekipore, veēanėrisht kur ia dilni qė t’i pėrmbani krenarinė e dėshirėn qė haptas t’ua thoni tė gjithėve atė qė mendoni. Para se t’i bėni vėrejtje bashkėpunėtorit, mendoni pėr qasje diplomatike. Keni aftėsi tė madhe tė mbajtjes mend dhe tė tė mėsuarit, ndaj situatėn shpejt ia pėrshtatni vetes.

Ngjyra: e kuqe e mbyllėt
Kafsha: dreri, impala
Ushqimi: skara
Lulja: krizantema
Pija: lėngu i mollės
Numri: 46

QENI
Kryesisht jeni tė tėrhequr dhe me kėnaqėsi zgjidhni shoqėri tė vogėl nė tė cilėn i pėrkushtoheni bashkėbiseduesit me njė kujdes tė veēantė. Jeni tė kėndshėm pėr shoqėri derisa keni vullnet tė mirė, mirėpo kur ndokush ju hidhėron bėheni cinikė. Brengoseni pėr gjithēka, kurse nė rastet kur harroni tė bėni ndonjė gjė bėheni nervozė dhe zemėrakė. Jeni besnikė nė miqėsi, tė gatshėm qė gjithnjė tė viheni nė shėrbim.

Dashuria: Nė dashuri jeni tė lidhur, mirėpo, megjithatė, vėshtirė e gjeni partnerin ideal. Nuk shprehni besim lehtė dhe nevojitet mė shumė kohė pėr t’ju njohur. Mirėpo, kur e mposhtni frikėn fillestare, bėheni tė sinqertė, tė ngrohtė dhe tė kėndshėm. Nė marrėdhėniet me partnerit jeni tepėr tė kujdesshėm, ndėrsa partnerin tuaj ndonjėherė e lodhni sė tepėrmi me kėtė. Do tė duhej tė tregonit mė pak kujdes, por edhe heqja dorė nga standardet tuaja tė larta, pėr shkak tė sė cilės ndonjėherė e humbni personin e dashur, nuk duhet tė merret parasysh.

Puna: Pėr shkak tė themelėsisė sė lindur mund tė bėheni tė suksesshėm pothuajse nė ēdo punė qė filloni. Jeni kėmbėngulės dhe tė shtruar nė punė, ashtu qė nuk e njihni fjalėn "e pamundur”. Kolegėt ju vlerėsojnė dhe ju respektojnė pėr shkak tė punės suaj dhe pėrkushtimit qė keni pėr tė. Mosgatishmėria pėr ta marrė barrėn e rrezikut, nė kombinim me panikun, ju frenon.

Ngjyra: vjollce
Kafsha: delja
Ushqimi: ėmbėlsirat
Lulja: tulipani
Pija: kafeja e fortė
Numri: 27
DERRI
Meqenėse pėr ju familja do tė thotė shumė, energji tė shumta angazhoni pėr edukimin e fėmijėve dhe pėr kultivimin e lidhjeve familjare. Megjithėse e keni njė rreth tė gjerė tė miqve dhe tė tė njohurve, vetėm disa prej tyre kanė qasje nė jetėn tuaj emocionale. Keni dėshirė t’u lini hapėsirė tė mjaftueshme privatėsisė suaj dhe pėrjetimeve tė vogla, qė janė tė rezervuar pėr persona shumė tė dashur. Jeni shumė tė ndjeshėm dhe paksa me prirje ėndėrrimtare, por, megjithatė, nė ēdo situatė, e vėreni botėn pėrreth jush dhe ngjarjet e saj.

Dashuria: Nga partneri kėrkoni standarde tė larta morale, pikėrisht tė tilla sikundėr i keni edhe ju. Jeni tė hapur dhe tė kthjellėt, ashtu qė nuk ngurroni ta kėrkoni atė qė dėshironi. Ju pėrgjigjet partneri me vetėbesim dhe intelekt tė lartė. Kėnaqeni nė bisedat dhe diskutimet provokuese. Tė dashurit tuaj do tė mund t’jua shihnin pėr tė madhe kryeneēėsinė dhe mosgatishmėrinė pėr kompromise. Nėse dėshironi tė kėnaqeni nė dashuri, duhet tė jeni tė gatshėm pėr kompromise tė vogla dhe zgjidhje tė pėrbashkėta.

Puna: Jeni persona ambiciozė, por e keni shumė tė vėshtirė qė ta ndani jetėn private nga ajo e punės. Megjithėse frenat e jetės familjare dhe tė biznesit i mbani mirė nė duar, gjėrat nganjėherė ju dalin nga kontrolli. Jo rrallėherė ju ngjet qė tė ndodheni nė situatėn kur njėkohėsisht i bėni edhe disa punė! Mundėsi tė mėdha pėr fitime gjeni nė gjuhėt e huaja, drejtėsi dhe nė muzikė.

Ngjyra: e purpurta
Kafsha: balena, luani i detit
Ushqimi: ėmbėlsirat
Lulja: luledielli
Pija: pije nga xhumbiri
Numri: 14
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
Astrologjia kineze vazhdim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: