www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Thu Jan 17, 2008 1:31 pm

Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė
TIPI SOLAR (DIELLOR) – Jeni tė lindur ndėrmjet orės katėr tė mėngjesit dhe dhjetė tė mbrėmjes. Karakteristikat: tė kthjellėt, tė shkathtė, optimistė, racionalė, praktikė, plot dritė dhe energji jetėsore. Tipi solar i ka kėto vlera numerologjike: 1, 3, 5, 7 dhe 9. Nėse i mbledhim numrat brendapėrbrenda tipit solar, shohim se na del shuma 25, gjegjėsisht 2+5= 7. Pra, numri 7 i pėrket tipit solar.

TIPI VEROR - Jeni tė lindur ndėrmjet datave 30 prill dhe 31 tetor. Karakteristikat: racionalė, ndėrmarrės, praktikė, tė shoqėrueshėm, tė balancuar, mėrdhacė. Tipi veror i ka kėto vlera numerologjike: 5, 6, 7, 8, 9 dhe 1. Nėse i mbledhim numrat brendapėrbrenda tipit veror na del numri 9.

TIPI LUNAR (HĖNOR) – Tė lindurit ndėrmjet orės dhjetė nė mbrėmje dhe orės katėr tė mėngjesit. Karakteristikat: tė qetė, tė kėndshėm, joimponues, nga pak tė melankolikė, pesimistė, ėndėrrimtarė tė lindur dhe poetė. Tipi lunar i ka kėto vlera numerologjike: 2, 4, 6, 7. Nėse i mbledhim numrat brendapėrbrenda tipit lunar: 2+4+6+8=20, gjegjėsisht, 2+0=2, qė do tė thotė se numri 2 ėshtė i tipit lunar.

TIPI DIMĖROR – Tė lindurit ndėrmjet 31 tetorit dhe 30 prillit. Karakteristikat: filozofikė, meditativė, mė pak praktikė, nervozė, tė shoqėrueshėm po aq sa edhe tė tėrhequr nė vete, lehtė e pėrballojnė tė ftohtėt. Nėse i mbledhim numrat pėrbrenda tipit dimėror si karakteristik i kėtij tipi del numri 6.

Domethėnė, tipat solarė dhe verorė e kanė vlerėn numerologjike 7, gjegjėsisht 9, derisa tipat lunarė dhe dimėrorė - 2, gjegjėsisht 6. Pothuajse nė tė gjithė literaturėn okulte numrat tek (sidomos 7 dhe 9) simbolizojnė Diellin, ditėn, dritėn, kthjelltėsinė dhe optimizmin, derisa numrat ēiftė (sidomos 2 dhe 6) shėnjojnė Hėnėn, natėn, melankolinė, botėn e hijeve dhe pesimizmin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: