www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ***POEZI DASHURIE 3***

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: ***POEZI DASHURIE 3***   Mon Jan 21, 2008 12:35 pm

Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!!
Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..
PSE-Pse xhdo nat une tė kujtoj..?
Pse xhdo nat une tė ėndroj..?
Pse xhdo nat, une qaj pėr ty
Emrin tėnd pėrnat e pėrmendi.
Qka me i be ksaj zemrės se shkrejtė, qė smė la tė jotoj rahat nė ket jetė..!
Kur shof dikand nė rug, mendoj se ti..!
Ah une e shkrejta, jam tu vedk pėr ni djal tė ri.
Pse ndodhi aj djali tė jet ne zemrėn time, kur do tė mė hiqen mua kto kujtime..??
Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!!
Kur do tė jet mjaft, pėr tė mos kujtoj, se gjysmėn e jetės aj ma ka ngrėne..
Nuk e disha se do tė ndodh kjo punė,por pse mu shtau edhe njė mėrzi..??
Se pėr ty ore djali i shkrejtė,edhe natėn nuk muj me flet..
Nuk mendoj pėr as gje tjetėr,emri yt nuk zen vend tjetėr.
Por me ma than fjalėn **TE DUA** ather mundesh me mė qetsua.
U dashurova qysh nė femijeni, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Se s'besoj se mund tė jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtonė.
Syt e mi gjthmonė lotojn.
Emri yt nė zemėr mė flen, me krah hapur gjithmon tė pret.
Pa ty syri kot lotėn.
Pa ty zemra kot vajton,
vajzat tjera i dashuron dhe mua mė haron..!

Ditėt po kalojn,
po arin nė fund por dashurin qe e patėm,
mos mendo se do ta gjejsh dikund..!!
Do tė mundohem me tė haru,
por hiq se di si me vepru.!!
A thu do tė jem gjall o zot..??
A po do tė mė mbulojė kjo tokė..!!


Njė djal tė bukur, e kam pas..
Me gjith zemėr e kam dasht..
Ah mė iku, mė la nė vetmi,a kasj i thonė dashuri..??
Ah shum herė e kam kshillu,as kėnde me e lendu.
Gjthmon ngat vetės e afroj, me gjth zemėr e dashuroja..

---

Pranė dritares ri dhe prap mendoj..!
Pse mos te tė kem pranė kur tė dashuroj..?
I kujtoj natėt me ty qe i kalova..
Sa puthje mė dheve,e sa tė dhurova..!!


---

Pa ty nuk mund tė ri..!!
Pa ty jeta mė bohet hi.
Pa ty vorri nuk mė parnon..
Se zemra vetėm ty tė don..!!!


---

Pse e denon vetėn dhe mua..??
Pse e fik dashurinė qe e dua..??
Pse e shkel fjalėn qė ėshte..??
Pse sot mė urejn mua..??
Kur e di se ende TĖ DUA...


Pėrsr sonde yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesėn tande e ndjejn..??
Tė lutem mendo pak nė mua..
Dhe ne zemrėn tėnde ruaj njė vend pėr mua !!


---

Jam tu u menduar..
A e din zemėr se sa fort tė dua...??
Kur tė bish tė flish,leje edhe njė vend pėr mua


---


E dashuruar me kohėn, e djegur nga malli..!
Gėrkoj dashurinė e vjetėr, pėr tė cillėn e dhash jetėn.


---

Pa ty jam njė lule vishkur, tė lutem mos mu largo.
Zemrėn qe tė don mos e lendo..!!

---

Mos je ndonjė drit..??
Drit perendie..??
Lum kush tė ka afėr qe ri me tije..
Mos je dnonjė hije,hije rinore..??
KTHEMA ZEMRĖN TIME QE MA MORE..!!Qdo dit pa ty,ėshte si njė dit pa diėll..!!
Qdo m'brėmje pa ty, ėshte si njė nat pa yje..!!
Qdo or pa ty,ėshte si njė nat ndjenja..!!
Qo minut pa ty,ėshte si nje minut mos tė isha nė jet..!!
Qdo sekund pa ty ėshte si mus t'mė reh zemra


---


U bėfsh yll,qė shėndrit.
U bėfsh jet pa fund.
U bėfsh gjthqka qė une dua.
U bėrsh ver pa vjesht.
U bėfsh Bur pa Grue.
U bėfsh jeta ime, edhe pse s'do jesh me mua..!!


---

Mos mė largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu..
Mos mė thuaj, jeto nese nuk jam fati yt..
Vazhdo jeto,dhe vetėm mos haro..
SE SI UNE QE TĖ DUA, ASKUSH NUK TĖ DON..!!


---

Ndoshta isha pak e re.
E besova qka mė the..
Ti thua se ke ndrishuar,por mė trego ku kam gabuar..?
Tash bon qfar tė duash,por zemrėn mos ma vre..
Veq mos haro se ende tė dua...!!Koha po kalon,vitet po shkojn..
A thua dunje her pėr mua mendon..??
Se me njė pik shpres jetėn e jetoj..
Po pres me lot nė sy,tė kthehesh pėrseri, e tė me largojsh ket vetmi..!!
Dit e nat po qaj po lotėt nuk tė bien pran..

---

Dashrija pa takim, si vetura pa benzin..
Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje..
Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps


---

Zemra e Anilės ėshte si gurr..
Hin e nuk del kur...!!
Zemra e Fato's si holel..
Nuk miret vesht kush hin e kush del


---

Mos mendo se tė kam haru..
Me gjith Zemėr tė kam dashur..
S'tė haroj jo kur, nė jet..
Pasi tė dua me gjth vullnet..Ka shum ditė, qe sjmi pa..
Gjumi mė del nė mes tė natės..
Mė ke prekur pa pushim..
Mė ke puthur pa mbarim..
Tė ėndroj ty pėrsei, SHPIRIT IME..


---

Nė kėt natė plot me shi..
Mė shkoj mendja,te ty..
Tut shiku ne fotografi, mė kujtoj ni lot nga ti..
Po mendoj nat e dit, ku ja ku mė ke ik..!!


---

Ne qoft se tė humbi une ty,do tė mė humbish edhe ti mua..
Po ma shum, do tė humbish ti se sa une..!!
Mua shum do tė mė dashurojn si ti..
Por ti askush nuk do tė dashuroje si une...!!


---

Nese dikush nė botė tė don,dije sa jam une..
Nese nė bot,dy persona tė duan ty, dije sa e para jam une..
Nese nė bot, nuk tė don askush,dije sa kam vdekur une..!!


---

Sonte flejn ata qe jan tė DASHURUAR nga dikush..
A ato tė zgjuar jan, ato qe duan dikand..
Ti flej rahat, se ke DIKAND ė tė don..!!


Oj haxhic mori loke, me haxhin pse u roke,..??
Kap pėr funi tėrt urfuni..
Kur sta qet pse ja ngjet..?
Kur e shef, se sun duron, pse me zort ja kėrkon..!!

---

Dashuri moj dashuri..
Kush ta vur emrin ty...??
Pse nuk tė qun nė pleqni..??
Por tė rit i bėre hi...!!


---

Djali i thot vajzės
Nuk tė dua..
Vajza i thot djalit :
Qka mė inteseson mua !! HeHe..


---

Ne vajzat jemi tė shkrejta..
Me mend tė lehta..
As pak nuk mendohena..
Por vetėm dashurona..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
***POEZI DASHURIE 3***
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dua DIELL.....diell DUA!-poezi -nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: