www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ***POEZI DASHURIE 2***

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: ***POEZI DASHURIE 2***   Mon Jan 21, 2008 12:36 pm

Lojėn tande kur se haroj..
Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj..
Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj..
Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!!Nė emėr tė jetės, joto me mua..
Nė emėr tė dhimbjes, vuaj me mua..
Nė emėr tė dashuris,thuaj Tė dua..
E kur tė vedes une, ti tė jesh me mua..!!


---

Edhe pse je larg, sa gjė smė pengon..
Largėsija na ndan..
Dashurija na bashkon..!!


---

Kujt tja them,hallet e mia.??
Mė shkatroj,kjo dashurija..!!
Nė vetmi tash ri vajtoj..
Smundem SHPIRT TĖT HAROJ..!!!


---

Nga maja e malit

nga dega e pemes

tė qoj pėrshėndetje

nga mesi i zemrės

--

E dua Tetovėn

e dua njė emėr

tė dua ty

me shpirt e me zemėr

--

Edhe pse je larg

asgjė nuk mė pengon

se kjo zemra ime

vetėm ty tė don


Nuk tė dua me hile

as me politik

tė dua me gjith

zemėr e me shpirt

--

Dora po mė dridhėt

zemra po mė qane

e kujtoj unazėn

qe ma pate dhan

--

Qka don me tė than

qka don me tė shkru

qka don ma tepėr

sa fjalėn tė du

--

Tė dua tė dua

nese nuk beson

pyete zemren time

ajo tė tregon


Lotėt mė rrjedhin

e syri mė qanė

pėr ty o i dashur

qe stė kam pranė

--

Hape zemrėn dhe vajto

hape dritarėn dhe shiqo

hape letrėn dhe lexo

tė kam nė zemėr

mos haroooo!!!

--

I hidhur ėshte duhani

e hidhur ėshte rakija

por ma e hidhura ėshte

--ndarja nga dashnija—

--

Tė dua tė pres

nuk dua tė vdes

me ylzit e natės

une tė pėrshėndes


Sa tė veshtira jan ditėt

kurr syri loton, kurr

zemra nuk e ka afėr

ata qe e dashuron.

--

Si hana nė lindje

si dielli n’perendim

thura keto vargje

pėr ty shpirti im…

--

Sa lule ka pranvera tė gjith kan arom.

lulja ma e bukur ėshte dashurija jon.

--

Nese tė pyet dikush a e don dikėnd,

mendo pėr mua e thuaj po

--

Ska pranvera pa lule

ska dimėr pa stuhi

ska njeri pa dashuri

ashtu as une nuk

mund tė jetoj pa ty!!

--

Mos mendo se stė kujtoj

mos mendo se stė ėndroj

mos mendo se tkam harruar

por mendo se sa shum tė dua

---
1+1=2, tė dua vetėm ty

5+5=10, tė dua pėr jet

nash me plus, nash me

minus nash me pjestim

tė dua shpirti im


L-etren tende e mora
O-sa u gėzova
V-etem dy fjal i lexova
E-dhe letren e kuptova

Me mire vdis se jeto
Me mire vuaj mos
......dashuro.....

Mos ma shiko shkrimin
por mbaje kujtimin
nė qoft se vdes
kujtim do te mbes
E bukur nuk jam
As simpatike
Mjafton te jem ndaj
teje !! Besnike !!

Shoqeria kujtohet
Tradhetia sharohet
Fjala e keqe nė zemer
shėnohet
Vajzat janė katile
dashurin e qajn pa hile
Djemt janė te but
dashurin e kan tė shkurt

Nėse s“me mer mua
mbaje kujtim ....
Nėse te lind vajz leja
emrin tim
Nėse je shqiptar
Si shqiptar qendro
nėse je tradhetar mė
mire mos JETO......

Mbylli sytė njė here
Bėne zemren gurė
Haroj avanturat
Dhe mos m“tradhto kurė

Njė bilbil i shkruar
nė qiell fluturon
Njė puthje nga zemra
.......................... ja qon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
***POEZI DASHURIE 2***
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dua DIELL.....diell DUA!-poezi -nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: