www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ***SMS DASHURIE 3***

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: ***SMS DASHURIE 3***   Thu Feb 07, 2008 3:48 pm

Mos me pyet si jetoj
kur dit e nat ne ty mendoj
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.

Nese ti je beqar pergjigje me kthe
nese mesazhi im privat te pelqen
numrin aty e ke ,
me qe sje djal i turpshem
pergjigje mua me kthe.

Kur malli te kete marr
dhe une te mos jem me ty
hap zemren dhe me thirr
mua do me gjesh aty

Nese ndihesh ne vetmi
dhe zemra po te qan
zhytu ne mendime
dhe mua do te me kesh prane...!!
_________________________
me jep vec zemren
te jap gjithe jeten...


Prano nje puthje me plot deshir,
si pershendetje per naten e mir.
me shpres ne ender do te pres,
se deri neser mund te vdes
vetem si kujtim puthja le te mbes

Me prit sonte ne enderr,se do te vi...
por mos u tremb flej perseri!
Zdo te trokas ne der,as nuk do te zgjoj,
por do te puthi leht ,
dhe prap do te shkoj!
Godite zemren time sa te kesh fuqi,
por kudjes mos vritesh
se atje je dhe ti

Nje keshille: Ki kujdes.
Nje kerkese: Mos ndrysho.
Nje deshire: Mos me harro.
Nje genjeshter: Nuk te dua.
Nje te vertete: Me mungon.
Trego tani ti, cfare po mendon?!

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Ku je qe nuk te shoh me?
je vdekur apo gjalle?
a e kujtion tash zemren?
qe rende e pate kalle

Ku je qe skam lajme per ty
a je ende me tjeter?
pse te qaj ende me lot ne sy
kur ti harrove dashurine e vjeter

ku je qe me je zhdukur
a je valle ne kete bote
kujtoj pak syte e mi
qe dikur i le me lot

pse ike kur shum te deshta ?
a je tash i gezuar
a e kujton tash zemren
qe dikur e pate tradhetuar?

mendo se pa ty jeta
me eshte shum e veshtire
kurr nuk gjeta forcen
qe te them lamtumire

e di qe per mua me smendon
dhe keto poezi nuk i lexon
e di qe tash je bere dikush tjeter
e mua perjete anash me ke lene


SMUNDEM TE HARROJ
________________________________________
Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?

Tė kam larg!
________________________________________
Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!Qeshtu Jeta

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!


Larg Zemres

Larg meje po jeton

zemra ime te kerkon

qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.

me dor po shkruaj me zemer po vuaj

pse je larg meje, me le te vetmuar.

Sa dit te vetmuar sa nata te qeta

te shkrun shpirti im se te don per jete


dashuria eshte gjithmon e duruar dhe e embel
asnje here nuk eshte xheloze
dashuria kurr nuk eshte mendjemadhe apo kryeneq
asnje here nuk eshte e pasjellshme apo egoiste
nuk mund te behen ofendime ne dashuri
dashuria nuk sjell kenaqsi per njerz te pa shpirt
por gjithmon shendrit ne te verteten
gjithmon eshte e gatshme per ta fale gabimin
te besoj dhe te shpreson
dhe te duron per qka do qe vjen dhe ndodh...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
***SMS DASHURIE 3***
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Sms Dashurie-
Kėrce tek: