www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ***SMS DASHURIE 4***

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: ***SMS DASHURIE 4***   Thu Feb 07, 2008 3:53 pm

Nese ste kujtohem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

E lindur nga nje femer
Me vendbanim tek nje zemer
Nga kombesia jam SHQIPTARE
Ne LIEBE Sjam TRADHTARE

HARRO DORĖN QE TĖ KA SHKRUAR..

Jeto per veten tende,i vetmuar
harro te lutem doren qe te ka shkruar
dhe une e vetmuar ashtu do te jetoj
harro se ne kete jete une ekzistoj

shum bera per ty dhe sdite ti qmosh
zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
sdua tash per asgje qe te me kujtosh

Harro fjalet qe vetem ty ti thash
harro zemren qe e ke perveluar
harro netet qe te kam enderruar
harroje doren qe veq ty te ka shkruar

harro se te pata dikur ne zemer
harro se te thirra dite e net ne emer
harro se ne jete sdo te dua tjeter
per mua ti mbetesh nje plage e vjeter

harro se ekziston ne bote emri ''jonida''
nuk me deshte si asgje
harro se ne jete nje vajz
shpirt e zemer ti ka fale

harro se te deshta dhe ende te dua
harroj te gjitha nese sje me mua
por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
se si une ne kete bote sdo ta gjesh askend

mbaje mend nje gje ne jete
se te deshta me te vertete
edhe pse sme besove ska tash rendesi
veq dije se jeten do ta jepja per ty

tash harro fjalet e mia dhe bej si do vete
lerem mua me kete dhimbje, te qete
une do te vuaj e vuaj e lotoj
derisa jete nje dite te nderroj

per ty tregova shum respekt
ne qdo ane e ne fjale
por kjo nuk pat aspak efekt

me fal qe jeten pa ty se dua
me fal qe vdekjen tash e kerkoj
me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
se veq e vdekur mund te harroj


Te gjithe jemi kalimtare ne kete bote,Shijoje jeten sa ke mundesi, Dashuria eshte zemra e jetes, pa ty smund te jetonte asnjeri.
Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem ēndien ti per mua ? Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj TE DUA WONDO PER GJITHMONE .
E dua shoqerin nese edhe ajo me do ,behem mikee shoke ne kuptimin e plot te saj ,i fal te mirat gjithqka ,por kur tradhtin ajo praktikon i them lamtumir ,lamtumir pergjithmon
dashuria ne fillim eshte ne nje vend u ulu edhe u mendohu e kput nje lule me ne fund vet u ngule.
Pse pasi ndahemi nga dikush, vuajme? Pse dashuria, ajo ndjenje aq madheshtore qe deri dje te qonte ne parajse, sot te hedh ne ferr? Pse s`mundemi kollaj te lirojme te iki qdo kujtim qe kemi kaluar me ``ate`` ashtu siq iken ai/ajo?


ME KISH HUMBUR GEZIMI,
ME KISH HUMBUR LUMTURIA,
KENAQSI NDJEJA
VEQ NGA LOTET E MIA,
ME KISH HUMBUR QETESIA,
ME MBULONTE VETMIA,
PE E DITUR QE PAPRITUR
DO RRISHFAQEJ DASHURIA……

NJE DITE VJESHTE UNE TE NJOHA
THONE QE VJESHTA SJELL TRISHTIM
POR NE GJETHET E SAJ TE ZVERDHURA
MUA ME SOLLI DASHURINE

NJE DITE VERE U LARGOVE
THONE QE VERA SJELL GEZIM
POR NE DIELLIN E SAJ TE NXEHTE
MUA ME DHUROI VETMIN

NJE PRANVER NE U NDAME
THONE QE PRANVERA SJELL DASHURI
POR NE NATYREN E SAJ PLOT JET
MA MORI DASHURIN VET………

Jetojme....

Jetojme nje jete...
te cilen e urrejm
e duam ne te njejten kohe
dhe me pas e zhgenjejm

Jetojme nje jete plot me genjeshtra
Ku e verteta nuk ekziston
Ku genjejn ne dashuri
Dhe zemrat mashtrojne .

Jetojme nje jete
te cilen po na e marrin
ku paqe nuk ka
dhe vrasjet vazhdojne

Jetojme nje jete
qe askush nuk e enderron
ku deshirat shuhen
dhe enderrat na i shkaterrojne

Jetojme nje jet
qe me sdo e jetojme
te cilen do e kerkojme

Por do jetojme nje jet
ku urrejtja sdo ekzistoje
por dashurija do mbreteroje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
***SMS DASHURIE 4***
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Sms Dashurie-
Kėrce tek: