www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ***SMS DASHURIE 5***

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: ***SMS DASHURIE 5***   Thu Feb 07, 2008 3:59 pm

Me ty enderrova ditet me te bukura te jetes sime
Me ty enderrova dasmen time
Me ty enderrova Dashurine time
Me ty enderrova te ardhmen time
Per ty enderrova princi im

Me ty enderrova Lumturine time
Me ty enderrova ēdo gje
Me ty enderrova parajsen time
Me ty enderrova jeten time
Per ty enderrova dhe enderroj perseri
Me ty enderrova qdo gje qe nuk enderrove ti


*** Ti Thua ***

Ti thua se jam plakur,

Fytyra mė ėshtė mbushur me rudha.

E di !

Po kėto rrudha mė janė nga lotėt qė janė tretur

E qė ti kurr nuk dite pėr to…

Mė thua se shpirtin e kam tė lodhur.

Po !

Eshtė lodhur nga rrėnkimet

E dhembjeve tė marra gjatė kėtyre viteve.

Po thua qė edhe zėri mė ėshtė zbehur,

Nga pėrshpėritja e emrit tėnd e kam te tillė.

E zemra, ajo mė thua se ka ngrirė,

E ka nga pritja e gjatė,

Pėr ta ngrohur edhe atė njė diell pranveror!

Duart mu paskan mėkur,

Nuk janė mė ato duar tė buta qė ti i vėshtroje me zili.

Janė tė tilla nga dėshira pėr tė tė pėrqafuar edhe njėher!

E buzėt mė janė tharė!

Kėshtu po mė thua ti,

Edhe pse nė to ende kanė ngelur gjurmet e puthjeve tona.

Pėr tė cilat u flisja engjujve cdo natė…

Ah, mė thua se flokėt e kanė humbur shkėlqimin e tyre,

Janė thinjur!

Po!

Nga shpresat e tretura nė ditėt kur po tė prisja,

Nė vendtakimin tonė…

E tash koha iku,

Ne nuk jemi mė tė njejtit

Se faqet e rinis kaluan,

E unė,

Unė pres fundin nė heshtje…

Nuk kam menduar

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a fhua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi


Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....

Nuk qenka lehte

Nuk qenka lehte me qen shum e dashuruar
dhe mos me pas rast te shoh gjdo dite
nga nje dite do te ipsha gjdo gje !
vetem te jem para syve te tu
dhe te perqafoja vetem disa minuta.
Gjdo here e ndjej veten te pa kompletuar
me duket se nje pjes e trupit tim me mungon
kur nuk jam me ty!
e di tani ashtu duhet te jete
vetem nuk me behet prap lehte
Gjdo dite pa ty
vetem e mendoj te kaluaren me ty
qe ma ke dhuruar ne jete
te kaluaren qe me ka mar malli.......shume
Por mos haro se te dua shume
dhe mendoj per ty!
dhe i numroj gjdo minut
deri sa te bashkohemi

Me mall e kujtoj momentin kur u takuam,prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje,por kurre s'kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke,e as qe prisja diqka nga ti sepse me dukeshe i paarritshem!!!!
Fillove te hyje ne enderrat e mia,ne zemren time,ne boten time.U bere pjese e jetes sime,fillova te te dashuroj me forcen time shpirterore.Kur s'kam menduar se mund ta dashuroja nje mashkull siq te dua ty...Te shikoj dhe me dukesh gjenial.Thone se ska asgje te persosur ne kete bote,por une nuk mund te shoh ndonje mangesi tek ti,prandaj thone se ti je i persosur apo ndoshta dashuria me ben te te shohe ndonje mangesi tek ti.
Secili djal qe me afrohet ose me thote ndonje fjale me ben te te dua edhe me shume,sepse tek asnjeri nga ta nuk e shoh ate qe shof tek ti.

Une jam e jotje ,imi je ti,
kete ta dish me siguri.
Ty te kam mbyll ne zemren time,
Ēelsin e humba ,s“di se ku,ndaj ti do te mbetesh mbyllur ketu.

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Ne thellsine e zemres time
eshte vendosur nje emer,
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer.

Jetojme....

Jetojme nje jete...
te cilen e urrejm
e duam ne te njejten kohe
dhe me pas e zhgenjejm

Jetojme nje jete plot me genjeshtra
Ku e verteta nuk ekziston
Ku genjejn ne dashuri
Dhe zemrat mashtrojne .

Jetojme nje jete
te cilen po na e marrin
ku paqe nuk ka
dhe vrasjet vazhdojne

Jetojme nje jete
qe askush nuk e enderron
ku deshirat shuhen
dhe enderrat na i shkaterrojne

Jetojme nje jet
qe me sdo e jetojme
te cilen do e kerkojme

Por do jetojme nje jet
ku urrejtja sdo ekzistoje
por dashurija do mbreteroje

si po ndihesh sante kur afer nuk me ke si e kalon naten kur me mua nuk je si rri te qeta sante buzet e tua si te kalon nata pa me than te dua

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir

Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.
Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.
Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te koujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.
A te kujtohet o shpirte
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.
Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty moj e dashur
Qe te kam kaq larg.
Do doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.
Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta koptoje gjithe bota
Se une ty moj, '' Te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
***SMS DASHURIE 5***
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Sms Dashurie-
Kėrce tek: