www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytsoriPytsori  Lista AntarveLista Antarve  Grupet e AntarveGrupet e Antarve  KrkoKrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ***SMS DASHURIE 6***

Shko posht 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: ***SMS DASHURIE 6***   Thu Feb 07, 2008 4:18 pm

KU???

Kur hna mbi mua u copzua,
ku ishe ti?
ku ishe ti
kur plaga te un edhe m shum u thellua
kur lott dhe trishtimi u bn miqt e mi
mik i kujt ishe ti?
kur heshtja ndrtoi fole n zemrn time,
zemrn e kujt mbaje ti?
po kur zemra mu coptua
ku gzoje ti?
kur m mungoje shum
ku fshiheshe ti?
kur mngjezi nuk donte t lindje
ku ishe ti
n c'krah preheshe o njeri?
kur u ndjeva e harruar
ku ishe ti i paharruari im?
kur nata thojt m ngulte n shpirt
ti ku ishe ather?
ku ishe ti
kur shpresa nuk donte t vdiste?
Ku ike qe me le ne vetmi


Un nuk e dija se c'ishte dashuria
isha me e vetme se vetmia
me ty u ndjeva nje femer
e te dashurova megjith zemer
ti u bere shpirti im
se me ty jetova nje enderr pa mbarim
vetem ty te thash te dua
se vetem t


Sme pelqen dashuria
sepse nuk jemi me te dy
me pelqen vetmia
se vazhdoj mendoj per ty
me pelqen te enderroj
se jeten me ty dua vazhdoj


Dashuria jote per pak caste ishte mjalt
dhimbjen ma sheronte e cdogje ma bente te zjarrt
me thuaj pse gabove
dhe mjaltin ne helm ma shendrrove
perse kte zemer ma coptove
me thuaj perse me lendove???????''

Perse vuaj kaq shum qe ti te me duash
apo te dua un qe ti te mos vuash???
Sa net mbete e vetme , e vetmuar pa njeri???
Pse te qaj un per te tjeret kur per mua sqan njeri ????



...e shtrir ne krevat dhe per ty mendoj
lus zotin qe sa me par te takoj
se malli me ka marr per syt e tu
se pa ty smundem me jetu ....

Me fal shpirti im !
E di e kam ber kte gabim.
Marrezisht u dashurova
dhe zemren ta dhurova
E di qe sme dashuron
por thuame qe te pakten kte dashuri e beson ...

Te te sjell nje mesazh
do ta ruash do ta kujtosh
te te sjell nje lule
do te vyshket ne plera do ta cosh
po te sjell nje puthje
qe kurr te mos e harrosh...

Ti nuk e di!
Ti nuk e di, por une kam qare edhe ne rruge eshe ne trotuar,
ti nuk e di qe shkel mbi lotet e mi,
mbi endrra shkel,sepse ti nuk e di
qe ne cdo lot te syve te mi fshihet nje engjell,
aty fshihesh ti!

I keputa gjethet e trendafilit duke te thene te dua
I grisa fletet e librit duke lexuar poezit e tua
e piva detin te tere dhe token e laga me lot dashurie
I tunda gjethet e pemeve duke vendosur trishtimin e dhimbje
qdo rruge e mbu

Mos e fshi ate lot qe te bie ne faqe,
nuk eshte turp te prekesh nga nje ndarje,
nuk eshte turp te duash nje njeri,
me gjithe madheshtine e shpirtit,
sic dashuron ti.


Ai tha:- "Te dua"
Ajo tha:- "Sa shume?"
Ai tha:- "Nje jete te tere...nje pafundesi!"
Ajo tha:- "Te dua me shume se ti....

Me mungon aq shume sa se kuptoj se si jetoj pa ty,
sa here ndihem vetem,ste kam prane te jemi dy,
dhe kur jam e lumtur,pse prape trishtohem se di,
ku i kam buzet e tua dhe puthjet qe me fale ti,
sa here them me vete,te kisha nje c

Nëse ndjen uri ?
une me puthje do te ushqej ty
Nëse ndjen merzi ?
une pergjithmon do te jem me ty.
Nëse ndjen dashuri ate dhuroma ti!

Te kam borxh dy fjale,qe dot nuk ti thashe.
Te kam borxh nje puthje,qe dot nuk ta dhashe.
Te kam borxh nje leter,qe dot sta dergova.
Te kam borxh nje lule,qe dot nuk ta dhurova.
Te kam borxh nje jete,qe dot me ty sjetova.
Te

Nje lot i embel me rrodhi ne sy,
e mora ne dore dhe brenda te pash ty,
por loti u prish u be therrrime,
ndersa ty te futa thelle ne zemren time

Kete nate vodha nje yll,asnje se di.
Dua te ta jap ty.
Hena ne hapesiren e saj me pa dhe me buzeqeshi......
Mbase e kuptoi qe e bera per dashuri....

Po te hapesh zemren tende jam e sigurt qe vjen zemra ime,
ajo ka ardhut tek ti,qendron e lumtur qe ka gjetur dashuri.
Kur zemra jote troket,ajo sheh kush eshte,nuk flet,
as therret po tregon se kjo zemer vetem asaj i perket.
Kesht

Ecim te dy ne reren e lagur
Veshtrimi tek ty me mbeti
Kur une te pyeta :Sa me do?
Ti ktheve syte nga deti!!!!

Kjo nate me kujton dashurine
kur te dy humbem virgjerin
me kujton ledhatimet e tua
veten kur te thoja te dua
me kujtohen puthjet tona
provokimet ne oret e vona
me kujtohesh ti shpirti im
qe si perfundim me dhe nje

Ne trupin tend gjeta kenaqsin
ne syt e tu pash bukurin
zemra jote me fali dashurin
Perse shpirt me von me bere shoqe me tradhetin me vetmin ?????


Pse gjith ky trishtim
qe mbulon shpirtin tim
pse gjith keta lot
qe nuk derdhen kot
pse ai djal ma coptoi zemren
perse luajti me femren
perse ma vrau dashurin
perse ma hidheroi rinin ???



...naten hena me ben shoqeri
dhe nje pellumb i bardh qe rri ne vetmi
pellumbi vazhdon e kendon
por nuk po e kupton qe vec nje djal me sheron
te dua pellumbit do ti mesoj
qe dhe ti engjell ta degjosh kur ai te kendoj...
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
***SMS DASHURIE 6***
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Sms Dashurie-
Krce tek: