www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ujori (22 janar - 20 shkurt)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: Ujori (22 janar - 20 shkurt)   Thu Jan 17, 2008 11:08 am

Ujori (22 janar - 20 shkurt)

Element: AJRI
Planeti dominues: URANI


▪ Inteligjentė, intuitivė, tė lėvizshėm, deri diku idealistė, jokonformistė, tė dashuruar nė rrezikun dhe nė ēdo gjė qė ėshtė e re dhe e guximshme. S'e donė vetminė. Intuitivė dhe kreativė, por tejet racionalė, origjinalė; rrallė i ēmojnė mendimin e huaja.

Shpesh me mendime origjinale shkojnė para kohe. E kanė tė metė tė madhe se e tėrė bota duhet t'iu pėrshtatet atyre, e jo ata botės.

Rėndom altruista, edhe pse shpesh individualistė dhe racionalistė tė mėdhenj. Domethėnė, shpesh "hesapxhinj" tė mėdhenj. Por, megjithatė janė tė kėndshėm, tė shoqėrueshėm, spiriyuozė.
Dinamikė e modernė, i vret monotonia. Ēdo ditė duhet t'iu sjellė diēka tė re.

Janė epshorė dhe shpesh prepotentė. Dashurisė i japin kuptim tė veēantė.

Kanė intelekt tė veēantė. Origjinalė. Skeptikė. Me imagjinatė tė pasur (si GAFORRET dhe PESHQIT, por jo tė errėt si GAFORRET dhe SHKORPIONĖT). Nėn shenjėn e ujorit kanė lindur shumė gjeni.

Temperamentin e kanė tė ftohtė - qetėsi para fortune. Tė pafrikė. Por, tė pakuptueshėm pėr rrethin - kėtė e kanė fat.

Vetmia pėr ta ėshtė dėnimi mė i madh. Dėshirojnė ta ndėrrojnė tėrė botėn. Kanė dėshirė tė apostrofohen. Janė pėrplot befasi e reaksione tė papritura.

Neve mund tė na duken UJORĖT si tė krisur, por koha e tyre mu tani po shkėlqen. Tek ta ka shkallė tė ndryshme: qė nga tė krisurit e gjer tek gjenitė. Mentalisht janė tepėr tė fortė, si tė gjithė "ajrorėt". Janė oratorė tė lindur, kudo qofshin. Por, ekscentrikė, e megjithatė origjinalė. Tejet emotivė, e megjithatė tejet tė pėrshtatshėm nė ēdo mes. Shpesh: individualistė tė mėdhenj, gjė qė bėn qė lehtė kalojnė nė egoizėm. Por, edhe pėrkundėr faktit se mund tė jenė individualistė dhe egoistė tė mėdhenj, edhe dinakė, megjithatė: humanizmi dhe altruizmi janė vija tė karakterit tė tyre. Sipas Nostradamusitit epoka e ujorėve pikėrisht ka filluar (sjellja e lirė, e shfrenuar e rinisė, droga, veshja e krisur, seksi grupor).

NĖ DASHURI: japin shumė prej vetes, pa pritur se do t'iu kthehet. Nuk pritojnė tė zdishen edhe 4 herė nė ditė (e tė bėjnė dashuri).

MASHKULLI-UJOR: bėn pjesė nė grupin e burrave mė tė shqetėsuar qė ka qejf t'i ndėrrojė partnerėt. Janė dashnorė tė zjarrtė, qė nė krahasim me ta DESHTĖ dhe LUANĖT dalin shegertė tė zakonshėm. Pėrndryshe, janė me manire tė bukura, tė dashur, tė shoqėrueshėm. Ka dėshirė tė prekė sa mė shumė trupa partnerėsh tė vet, ku secili paraqet mister nė vete. Pėr ta, dashuria dhe seksi janė komponente shumė tė rėndėsishme, si edhe liria. Edhe nė dashuri: imagjinativė dhe origjinalė. Madje, femrave frigjide iu preferohet qė "nė shėrim" tė shkojnė tek meshkujt-ujorė.

Pėr shumicėn e ujorėve martesa ėshtė mu si tatimi apo vdekja: njė e keqe e domosdoshme, e pashmangshme, qė duhet pranuar kurdoqoftė. Duan seks tė lirė, forma tė reja. Nė mesin e tyre ka mė sė shumti konsumues tė drogės.

Meshkujt, po edhe femrat-ujorė janė me horizont tė gjerė, me disponim eksperimental, tė shpėrthekuar kur ėshtė nė pyetje dashuria.

KOMBINIMI: partnerėt mė tė pėrshtatshėm pėr ta janė ajrorėt: BINJAKĖT dhe PESHORET. Por, edhe zjarrtarėt: DESHTĖ, LUANĖT dhe SHIGJETARĖT.

TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Bajroni, Darvini, Dikensi, Mocarti, Ruzvelti, Mendeljevi, Pasternaku, Xh. Dini, K. Gebėll, Travolta etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
Ujori (22 janar - 20 shkurt)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: