www.gjith-qka.forumotion.com

www.gjith-qka.albanianforum.net
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Bricjapi (23 dhjetor - 21 janar)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 30
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: Bricjapi (23 dhjetor - 21 janar)   Thu Jan 17, 2008 11:08 am

Bricjapi (23 dhjetor - 21 janar)

Element: TOKA
Planeti dominues: SATURNI (MARSI i ndihmon)
Nėnshenjė: UJORI
Bima: Vjollca, zymbyli


▪ Karakteristika tė pėrgjithshme: karrierė, sukses, fitime materiale, kurorėzim pėrpjekjesh.

Posedon veti tė jashtėzakonshme fizike dhe morale: precizitet, metodologji, seriozitet dhe disiplinė tė jashtėzakonshme tė brendshme.

Qė nė rini i krijon idetė e veta pėr veten dhe kėrkesat e veta.

Ka karakter tė pathyeshėm, shpeshherė i kapluar nga vetmia.

Vėshtirė e ka t'i shprehė idetė e veta dhe tė hyjė nė raporte tė kthjellta me tė tjerėt, shkaku se ėshtė tepėr i rreptė dhe i vetėdijshėm.

Nė rrethet me disponim armiqsor - tėrhiqet nė vetvete, por mjafton vetėm pak vullnet i mirė e respekt dhe ai ndodhet nė element tė vetin. Posa kupton se ėshtė i kuptuar, bėhet i dashur dhe shok i mirė, nė tė cilin maksimalisht mund tė gjeni mbėshtetje.

Nė kėtė shenjė toke dominon SATURNI, deridiku edhe MARSI i rrezikshėm. Karakteristikat e kėsaj shenje janė: ambicioziteti, qėndrueshmėria, shpirti serioz. Shquhet pėr aftėsitė e tė jetuarit tash. Ndonjėherė tregon mungesė diplomacie. Shpesh i ftohtė si guri. Sakaq, me qėndrimin e tij tė ftohtė, filozofik, shpesh e fascinon masėn dhe imponohet.

Vullnetin e ka tė fortė, depėrtues, konstruktiv, nuk ikėn prej asgjėje, fatalist, fanatik, intelekt dogmatik, i gjindshėm, serioz, ndonjėherė i pashoqėrueshėm.

Rėndom - i heshtur. Tė tjerėve iu hapet, por pa disponim, duke iu ikur kėshillave tė tė tjerėve. Gjithsesi vetmitar, i i guximshėm, kokėfort. Prakticist i lindur, si nė punė ashtu edhe nė dashuri.

Rėndom ėshtė dembel, i errėt dhe i ēuditshėm. I rezervuar.

Shpesh i frymėzuar me mendime tė errėta, si akrepėt ujorė. Por, sido qė tė jetė: ai pėrherė ėshtė plot pesimizėm, nga i cili nuk mund tė lirohet lehtė.

Shtėpia e bricjapit ėshtė shtėpia e dhjetė e horoskopit. Bricjapi ėshtė shenjė themelore, prandaj ka fuqi dhe aftėsi tė jashtėzakonshme. Si pėrfaqėsues i tokės ėshtė tejet praktik dhe racional.

VETI TĖ KĖQIJA I KA: prirjen pėr vetmi dhe izolimin.

Janė realistė tė pėrsosur, por edhe materialistėt mė tė mėdhenj tė Zodiakut. I hidhėron joserioziteti i tė tjerėve. Qėllimi i tyre i vetėm ėshtė maja e ēdo gjėje. Janė tė vetėdijshėm pėr vlerat e veta. Shumė i duan tė hollat dhe pranojnė ēfarėdo pune, qė iu sjell fitime. Kjo nuk do tė thotė se edhe i harxhojnė me menēuri.
Nė martesė janė tejet stabilė dhe seriozė.

endojnė se i mjaftojnė vetvetes. Dorėshtrėnguar ndaj vetvetes dhe tė tjerėve. Rėndom kanė mendim tė lartė pėr vetveten. Janė tė rezervuar dhe tė ftohtė. Pesimizmin e kanė veti tė lindur. Rėndom vishen sipas modės sė vjetėr, i dėshirojnė ngjyrat e mbyllta. Martohen arsyeshėm, shpesh nga "llogaria". Pjesa e dytė e jetės mė e suksesshme. Nuk brengosen t'iu pėlqejnė tė tjerėve shkau i seriozitetit tė tyre. Sa mės humė kalojnė vitet, kanė mė pak vėshtirėsi. Dhe, derisa tė tjerėt fitojnė rrudha, ata ndihen gjithnjė e mė mirė.

SATURNI, si epror i madh i gjithėsisė, bėn qė pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje tė luftojnė tėrė jetėn me idetė e errėta, depresionet dhe negativitetet; por jo hapurazi dhe nė sytė e botės.

TEMPERAMENTI: melankolik, nostalgjik, flegmatik. Tip epik. Tip shkėmbor-kodrinor. Pėr nga natyra: tepėr serioz dhe kokėfortė, por tė drejtė. Shpesh i ftohtė dhe vetiak. Si mik ėshtė njeri mbi tė cilin mund tė mbėshtetesh. Dinė ta ruajnė sekretin. Ndjenja e detyrimit tek ta ėshtė e lartė.

Pėrndryshe, ėshtė njeri familjar, por thellėsisht i vetmuar. Gruas s'ia lė duart e lira. Edhe pse ka mjaft para nė shtėpi, ajo s'guxon t'i harxhojė vetė. Ai pėrshkruan sesi duhet harxhuar tė hollat. Ėshtė tejet konzervativ, shpeshherė me disponim diktatorial. Ndonjėherė edhe tiran.

TIPI I LARTĖ I BRICJAPIT: ėshtė i matur, taktizer, dinak, i prirur pėr tituj tė lartė, diplomat, organizator. Tipi i ulėt: ortodoksist, mizantrop; "para dite urren veten, pas dite tėrė botėn".

TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Ticiani, Njutni, Bokaēo, Kepleri, Pasteri, Kiplingu, Molieri, H. Mileri, E.A.Po, Rubinshtajni, Marlen Dritėrih, E. Prisli, Ava Gardner, Hemfri Bogart, Naseri, Niksoni, Stalini, Mao Ce Duni, Al Kapone etj.

ASTROMEDICINA: ėshtė i fortė dhe i qėndrueshėm. Sėmuret kur ėshtė nervoz dhe jotolerant, sepse atėherė ėshtė frikacak dhe i errėt, pret mė tė keqen. Por tė gjitha dhembjet i duron stoikisht. Duhet tė kenė kujdes pėr mėlēinė, si dhe t'i ruhen tendosjes, nervozės, depresionit. Atyre iu duhet shumė mė tepėr gjumė sesa shenjave tjera. Shpesh i godet reuma dhe artritisi.

NĖ JETĖN SEKSUALE ėshtė konvencional: do seks klasik, pa fantazi, pa kombinim pozicionesh. Ėshtė vetiak (nė seks), pothuajse kurrė pa u pėrpjekur ta kėnaqė partnerin. BRICJEPTĖ nuk janė magnetikė si SHKORPIONĖT, as dinamikė si BINJAKĖT, as tė butė e tė kėndshėm si DEMAT. Por ata ia dinė vlerėn ēdo gjėje dhe kanė para. Pėrmes tė hollave, kėta materialistė tė pashembullt, arrijnė ēdo gjė, madje edhe femrat.

Kombinohen: BRICJAP - GAFORRE: tė krijuar pėr njėri-tjetrinm (sidomos pėr dashnorė). BRICJAP - PESHK: tė krijuar pėr njėri-tjetrin (edhe pėr grua edhe pėr dashnor). BRICJAP - AKREP: tė lumtur sė bashku. BRICJAP - DEM: kombinim i mirė.Fjalė e urtė

Mos i beso atij qė thotė se e gjeta tė vėrtetėn, por besoi atij qė thotė e kėrkoj tė vėrtetėn!


Temat tjera

Si pėrpilohet horoskopi personal?

▪ Dashi

▪ Demi

▪ Binjakėt

▪ Gaforrja

▪ Luani

▪ Virgjėresha

▪ Peshorja

▪ Akrepi

▪ Shigjetari

▪ Bricjapi

▪ Ujori

▪ Peshku

▪ Mjekėsia astrologjike sipas shenjave tė horoskopit

▪ Horoskopi dhe paraja

▪ Zbuloni se kush jeni pėrmes ditės sė lindjes

▪ Njohja e vetės pėrmes shkronjės sė parė tė emrit

▪ Numerologjia e dashurisė

▪ Kalendari i pėrhershėm dhjetė shekullor

▪ Dashuria sipas grupit tė gjakut

▪ Fati pėrmes monedhės

▪ Marsi dhe shqiptarėt


Faqefise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.albanianforum.net
 
Bricjapi (23 dhjetor - 21 janar)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forumotion.com :: Gjithqka-
Kėrce tek: